„Dożywocie. Zbrodnia i kara Małgorzaty Rozumeckiej”

„Anioł śmierci”, „ Królowa zbrodni” – tak nazywano Małgorzatę Rozumecką, którą skazano na dożywocie za zlecenie morderstwa dwóch dealerów Era GSM.
Co się tak naprawdę wydarzyło w lesie pod Komorowem? Jak wygląda życie kobiety w zamknięciu już od ponad dwudziestu lat? Co się dzieje za bramą zakładów karnych dla kobiet?

Małgorzata Rozumecka w sposób fascynujący rozwija te wątki. Wspólnie z autorką wywiadu Moniką Sławecką, zabierają czytelnika w świat izolacji, mafii i życia, które bez nadziei stałoby się nie do zniesienia.

KUP TERAZ!

Książka dostępna także w formie E-booka.
Dystrybucja: DICTUM Sp. z o.o.
www.dictum.pl

„Jak zabiłam swojego raka”

To historia fotografki gwiazd Ani Szubert, która wygrała wojnę z chłoniakiem, a walkę tę dokumentowała bez żadnej cenzury w mediach społecznościowych. Była nazywana"najradośniejszą pacjentką onkologii". To jednak tylko jedna strona medalu, jej historia - duchowej przemiany i wygranej walki z rakiem - ma też wiele smutnych wątków, o których zdecydowała się opowiedzieć PIOTROWI MIEŚNIKOWI (autorowi książki "Wyznania hieny. Jak to się robi w brukowcu").

    Ania zwierzyła mu się m.in. z tego, że:
  • rak tak naprawdę był czymś... najlepszym, co przydarzyło jej się w życiu
  • była uzależniona od morfiny i leków przeciwbólowych
  • mężczyźni w jej życiu często mieli na nią gorszy wpływ niż śmiertelna choroba
  • seks w chorobie nowotworowej ma szczególny smak
  • wielu hejterów życzyło jej śmierci, gdy walczyła z chłoniakiem

Ta książka ma charakter uniwersalnej opowieści o nieszczęściu, walce i zwycięstwie.”

KUP TERAZ!

Książka dostępna także w formie E-booka.
Dystrybucja: DICTUM Sp. z o.o.
www.dictum.pl

„Zawodowiec”

Chciał być dziennikarzem. Został nim. A potem? Pił wino z Marszałkiem Broz Tito. W „Życiu Warszawy” opisywał wielkie budowy socjalizmu. Był z wizytą u geniusza Karpat Nikolae Caucescu i widział jak Edward Gierek pieli grządki. Balangował z „warszawką” w latach 60.

Demaskował gigantomanię następnej dekady w programie „Listy o gospodarce”. W stanie wojennym handlował sztuczną biżuterią. Na maszynie produkującej nalepki na tanie wino, wydrukował 200 tys. egzemplarzy „Archipelagu Gułag”. Pomagał Wałęsie w jego debacie z Miodowiczem. Dziś mówi, że chciałby wyjechać z Polski. Kto? Bober. Andrzej Bober.

KUP TERAZ!


Książka dostępna także w formie E-booka.
Dystrybucja: DICTUM Sp. z o.o.
www.dictum.pl

„Ostatni wywiad”

Prezydent Lech Kaczyński rozmawiał Z Łukaszem Warzechą w marcu i kwietniu 2010 roku. Ich ostatnie spotkanie miało miejsce zaledwie trzy dni przed tragiczną śmiercią prezydenta w Smoleńsku.

Wywiad się urywa, nie został dokończony, ale i tak jest najlepszym zapisem wizji politycznej Lecha Kaczyńskiego. Stał się też jego politycznym testamentem. Książkę przedmową opatrzył Jarosław Kaczyński.

KUP TERAZ


Książka dostępna także w formie E-booka.
Dystrybucja: DICTUM Sp. z o.o. www.dictum.pl

„Życie to bajka”

"Trzeba w życiu zdobyć skarb czterdziestu rozbójników, lampę Aladyna, wybrać kilka gwiazd na niebie, by je zaadoptować, wsiąść do wymarzonej fury, ubrać wypasioną skórę i dostać na urodziny najdroższą komórę np. z serii Vertu, by zrozumieć, że fura, skóra i komóra z najgorętszej nawet półki nie są nic warte". - pisze Ewa Minge w swojej autobiografii „Życie to bajka”.

Ewa Minge jest najbardziej znaną na świecie polską projektantką mody. Jej kolekcje były prezentowane na pokazach w Nowym Jorku, Mediolanie, Paryżu, Rzymie, Montrealu, Moskwie, Barcelonie, Berlinie, Wiedniu czy Dubaju. Od 20 lat prowadzi dom mody Eva Minge, zajmuje się też architekturą, wzornictwem przemysłowym i tworzeniem akcesoriów takich jak okulary, obuwie, biżuteria. W książce opowiada o tym, jak dążyła do sukcesu. Ma nadzieję, że jej historia będzie inspiracją, że doda sił tym, którzy wątpią w siebie.

Książka pozwala zobaczyć z bliska kobietę, która odniosła sukces, matkę, przyjaciółkę, córkę. Autorka opowiada o swoim rozstaniu z mężem, o tym jak patrzy na salonowe życie, o tym, czym jest dla niej sztuka i moda. "Urodziłam się, by stworzyć świat z mojej wyobraźni, świat, jak z bajki, kolorowy, piękny, czarodziejski... dobry" - pisze.

KUP TERAZ!


Książka dostępna także w formie E-booka.
Dystrybucja: DICTUM Sp. z o.o.
www.dictum.pl

„Arcymistrzowie”

Mało kto pamięta, że przedwojenna Polska była potęgą szachową. W 1930 roku nasza reprezentacja zdobyła złoty medal na olimpiadzie w Hamburgu. „Bombenmannschaft” - tak określała polską drużynę niemiecka prasa. Ta książka maluje niesamowite losy mistrzów z Hamburga i ich krajowych konkurentów – każdy z nich był geniuszem o barwnej osobowości.

„Arcymistrzowie” opowiadają także o niezwykłej harmonii pomiędzy Polakami i polskimi Żydami w szachowym świecie II Rzeczpospolitej. Ale kres złotej ery był tragiczny – walec drugiej wojny światowej nie miał litości dla największych umysłów tamtych czasów…

KUP TERAZ!


Książka dostępna także w formie E-booka.
Dystrybucja: DICTUM Sp. z o.o.
www.dictum.pl

„Dziwny, dziwny, dziwny”

"Nigdy nie byłem punkiem" - mówi w tej książce Tomek Lipiński. To więcej niż wywiad-rzeka: jeden z najważniejszych polskich muzyków rockowych po raz pierwszy tak szczerze opowiada o swojej buntowniczej młodości i drodze do muzyki. O błędach, jakie popełnił w życiu i o wieloletniej walce z ciężką depresją. I o tym, dlaczego autor piosenki "Nie wierzę politykom" zaśpiewał na konwencji Platformy Obywatelskiej, że "jeszcze będzie przepięknie". A w tle przesuwa się pół wieku zmieniającej się Polski, widzianej oczami dwóch rówieśników - chłopców z "dobrych" inteligenckich rodzin warszawskich, którzy niepostrzeżenie dobili do 60-tki.

KUP TERAZ!


Książka dostępna także w formie E-booka.
Dystrybucja: DICTUM Sp. z o.o.
www.dictum.pl